Trabzon’da Maganda Kurşunlarının Sayısı Artıyor!

Trabzon’da Maganda Kurşunlarının Sayısı Artıyor!

Trabzon’da Maganda Kurşunlarının Sayısı Artıyor!

Trabzon haber merkezde son günlerde düğünlere bağlı olarak gelişen maganda kurşunlarının sayısında dur durak bilmeyen bir artış gözlemleniyor. Şehirdeki halk maganda kurşunların yılmış durumda. Trabzon Polis Teşkilatına yapılan şikayet sayısı her ay %25 oranında katlanarak artış gösteriyor. Düğünlerde kuru sıkı tabanca başta olmak üzere makineli silahlar eşliğinde gerçekleşen magandalık faaliyetleri şehirdeki huzuru ve istikrarı geriyor. Halk son günlerde yaşanan olaylardan dolu tedirgin halde bulunuyor. Konuyla ilgili şikayetlerini Trabzonlular CİMER yoluyla devletin en üst kademesine iletti. CİMER tarafından yapılan açıklamalarda Trabzon bölgesinde bulunan jandarma, polis gibi kolluk kuvvetlerinin sayısının artırılacağı ve çalışma sürelerinin mesailerinin yükseltileceği dile getiriliyor.

Trabzon’da Olaylar Artıyor!

Trabzon’da yaşanan olayların her geçen gün artış göstermesinde bölgedeki istikrarsız göç faaliyetlerinin etkili olduğu savunuluyor. Trabzon son günlerde dışarıdan göç oranları bakımından ciddi bir ivme kaydetmiş durumda oldu. Suriyeli, Iraklı, İranlı ve Pakistanlı göçmen sayısının şehirde artış göstermesi şehrin istikrarını bozan en önemli faktörler arasında bulunuyor .Trabzon’da yaşanan olaylar hız kesmeden devam ediyor. Son haberde Suriyelilerle Türk grubu karşı karşıya geldi. Çıkan çatışmalardan 10 kişi yaralandı. Trabzon halkı bu olay sonrası ülkemde mülteci istemiyorum, şeklinde hem sokaklarda hem de sosyal medya ortamında sloganlar attı. Türkiye’ de yaşanan istikrarsız göç ortamının her geçen gün daha fazla artması bu süreçte kişileri tedirgin eden gelişmeler arasında bulunuyor.

Trabzonspor Kazandı Halk Bir Nebze Olsun Rahatladı!

Trabzonspor dün akşam 17.00 sularında oynan Kayserispor maçında galibiyete uzanmayı başardı. 1-0 geriye düştüğü maçta Uğurcan Çakır’ın hatasıyla golü yiyen Trabzonspor 80. Dakikaya kadar mağlup durumda oynadı. Trabzonspor’da 80. Dakikada oyuna giren santrafor Umut Bozok Trabzon’un golünü kaydederek takımını 2-1 öne geçirdi. Takımın 1-1’lik katkı golünü ise 78.dakika Bakasetas penaltı vuruşundan kaydetti. Trabzonspor son günlerde istikrarsız oyunuyla taraftarı üzüyor. Fakat takım istikrarsız oyuna rağmen bir şekilde kazanmayı başarıyor. Kayserispor galibiyeti sonrasında Trabzon sokaklarında bayram havası hakimdi. Taraftarlar 10 dakikada gelen galibiyetin heyecanını yaşıyor ve mutlu oluyor.

Genel Kültür