Samsung Galaxy A orta sınıf serisinin yeni üyelerini duyurdu

Samsung Galaxy A orta sınıf serisinin yeni üyelerini duyurdu

Galaxy A82, son zamanlarda gelen yenilikleri atlıyor. Cihaz, 2019’da çıkan Galaxy A80’in izinden gidiyor. A80 cihazının,  selfieler için ana kameraları kullanmanıza izin veren çok değişik bir yöntemi vardı.

Görünüşe göre A82 de bu sistemi kullanacak. A82’nin benzer bir kurulum kullanıp kullanmayacağı net olarak hala belirsiz. Ancak yeni bir söylentiye göre ana arka kamera sensörü, tıpkı A52 / A52 5G / A72 gibi 64 MP çözünürlüğe sahip olacak. Bununla birlikte, A82 için kullanılan sensör Samsung’un kendisinden değil Sony’den geliyor ve IMX686 olabilir.

Geçmişte yapılan bir kıyaslama çalışması, Galaxy A82’nin büyük olasılıkla iki yıl önceki Snapdragon 855+ yonga setini kullandığını ortaya çıkardı. Bunun yüksek bölmeli bir versiyonu Snapdragon 860 olarak yeniden markalaşabilir.

Galaxy A82’nin başlangıçta Güney Kore’ye gelmesi muhtemel görünüyor. Ardından küresel bir sürüm alıp almayacağı hala belirsiz. Kore’de, geçen Mayıs ayında piyasaya sürülen Galaxy A Quantum gibi, içinde bir kuantum rastgele sayı üreteci çipi olması da ihtimaller arasında. Samsung’un  diğer modellerine kıyasla 2019’daki bir cihazının kamera kurulumunu örnek alan A82 ne kadar ilgi toplayacak göreceğiz.

Kaynak: yeniyayin.com

Teknoloji