Roger Federer

Roger Federer

Prens Kortlara Veda Etti

Roger Federer’in performansı oldukça etkileyicidir. Kariyeri boyunca 103 şampiyonluk, 20 Grand Slam şampiyonluğu, 1 Olimpiyat altın madalyası ve 31 Masters 1000 şampiyonluğu kazandı. Ayrıca 310 hafta boyunca dünyanın 1 numaralı tenis oyuncusu oldu. Ayrıca, oynadığı maçların % 92,7 ‘sini kazandı, bu da sahaya her adım attığında bir maç kazandığı anlamına geliyor. Bu da onu tüm zamanların en başarılı erkek tenisçisi yapıyor.

Roger Federer, özellikle Grand Slam turnuvaları söz konusu olduğunda, profesyonel teniste etkileyici bir kariyere sahiptir. Üçü Wimbledon olmak üzere toplam 23 şampiyonlukla en çok Grand Slam zaferinin rekorunu elinde tutuyor. Buna ek olarak, 41 yaşında dünyanın en yaşlı bir numaralı oyuncusu olma rekorunu elinde tutuyor. Toplam 103 şampiyonluk kazandı ve en çok kariyer unvanı açısından sadece Rafael Nadal’ın ardından ikinci oldu. Ayrıca 107 galibiyetle en fazla Açık Dönem unvanına sahip ve 31 ile Grand Slam turnuvalarında en son görünüşe sahip olma rekorunu elinde tutuyor.

Roger Federer’in rekoru, başarı hikayesinin hacimlerini konuşan bir rekor. En çok kariyer Grand Slam single şampiyonluğu (23) ve en çok ATP tur single şampiyonluğu (103) rekorunu elinde tutuyor. Rekoru ayrıca 6 Wimbledon şampiyonluğu, 8 ABD Açık şampiyonluğu, 5 Avustralya Açık şampiyonluğu ve 1 Fransa Açık şampiyonluğunu da içeriyor. En uzun kümülatif süre boyunca (310 hafta) dünyanın bir numaralı oyuncusu ve 2004 -2009 yıllarında art arda altı yıl boyunca bir numaralı oyuncu oldu. joybet

Spor