Novak Djkovic Sıralamasını Arttırdı

Novak Djkovic Sıralamasını Arttırdı

Novak Djkovic Sıralamasını Arttırdı

Erkekler tenis sıralamasında 5 numara olan Novak Djokovic, bir spor fenomeni olarak sıralamasını arttırmaya devam ediyor. 5 Wimbledon şampiyonluğu kazanan tek oyuncu olan Djokovic, aynı zamanda bir Olimpiyat altın madalyası ve birden fazla Grand Slam şampiyonu. 2013’te Djokovic, 1968’den beri aynı yıl Fransa Açık ve Wimbledon’ı kazanan ilk adam oldu. Ayrıca Wimbledon’da kaybetmeden üst üste en fazla maç rekorunu elinde tutuyor. Djokovic, yeteneklerinin bir kanıtı olarak, neredeyse iki yıldır erkekler sıralamasında bir numara olarak kaldı. Yakın zamanda 35 girmesine rağmen, Djokovic her zamanki gibi baskın olmaya devam ediyor.

Her Şey 2017 Yılında Başladı!

2017 itibariyle, Djokovic dünya çapında yaklaşık 300 milyon sosyal medya takipçisi topladı. Bu, her ikisinin de 300 milyondan fazla takipçisi olan Ronaldo veya Lionel Messi’nin toplamından daha fazla. Ayrıca, Instagram hesabının 80 milyondan fazla takipçisi var ve bu da onu sosyal medyadaki en popüler ve etkili sporculardan biri yapıyor. Bir sonraki hamlenize tanık olmak için nefesini tutarak bekleyen 295 milyon hayranınız olduğunda rekor kırmak kolay görünüyor.

2018’de Djokovic, Avustralya Açık’ı altıncı kez rekor bir zaferle kazandı. Bu onun üçüncü Avustralya Açık kupası ve genel olarak dördüncü Grand Slam şampiyonluğuydu. 2015 ve 2016 yıllarında sırasıyla Wimbledon ve ABD Açık’ta iki Grand Slam kazandı. Ayrıca, Güney Kore’deki 2018 Kış Olimpiyat Oyunlarında iki altın madalya kazandı. Açıkçası, Djokovic tarih yazma yeteneğine sahip bir atlettir. 2022 yılında İngiltere’de düzenlenen Grand- Slam turnuvası olarak ön plana çıkan Wimbledon tenis turnuvasında Nick Kyrigios’u 3-1 yenerek kupaya erişti. Novak böylelikle kazanmış olduğu bu zaferle beraber kariyerinin zirvesini yaşadı. Casino siteleri

Spor