Nem Kurutma Nedir? Güvenilir Nem Kurutma Firması

Hava kütlesindeki suyun bileşenlerine nem denir. Halk arasında rutubet olarak da bilinir. Nem, nemden daha hafif bir kirlilik durumu veya mikroorganizmalar içerir. Duvar veya tavandaki çirkin yeşilimsi görünüm bunun göstergesidir. Nem, insan yaşamının devamını sağlayan önemli olaylardan biridir. Su döngüsü nem yoluyla kendini tekrar eder. Nem, ancak ideal oranda olduğu takdirde insan sağlığına faydalıdır. Aşırı yüksek veya düşük nem, insan sağlığına zararlı olduğu kadar bina ve içindeki eşyalara da zarar verir. Kötü kokular, yıpranmış nesneler ve dökülen duvar boyası, nemin neden olduğu fiziksel hasarlardır. Nemden kaynaklanan biyolojik hasar da vardır. Birincisi küf alerjisidir. Kurutma işlemi, ev tipi veya endüstriyel ekipmanlarla gerçekleştirilir. Epoksi kaplama, şap, beton, makarna, gıda, depolama odaları ve kurutma depoları gibi birçok iş için kullanılır.

Nem Alma Cihazları Nerelerde Kullanılır?

Nem alıcılar nemli olan tüm ortamlarda kullanılmaktadır. Nem alma cihazları gıda sektöründen sanayiye, otomotiv sektöründen, inşaat kurutma, nemin kurutulması gereken apartman dairelerine, kamu kurum ve kuruluşlarına kadar aklınıza gelebilecek her yerde havadaki nemi gidermek veya yeniden düzenlemek için kullanılır.

Sizce burada neden bir nem alma cihazı kullanılıyor? Soruları sorulabilir. Ortam havasındaki su içeriği bağıl nem değerini aşarsa yani havada aşırı nem bulunması rutubet ve küf oluşumuna yol açar. Öte yandan nem her şeyi kullanılmaz hale getirir, elektronik cihazlar bozulur, yapı elemanları çeşitli hasarlara uğrar ve insanların sağlığı bozulur. Bu sorunlardan kaçınmak için nem alma cihazı kullanmak son derece önemlidir.

Nem Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır?

Nem kurutma cihazını kullanmadan önce ortamdaki bağıl nem değeri belirlenmelidir. Bu işleme higroskopiklik denir. Nem bir higrometre ile ölçülür. Termohigrometre iki odadan oluşur; Odada daima nemli tutulan bir termometre bulundurun. Nem odası buharlaştıkça, termometre daha düşük bir sıcaklık gösterir. Bu şekilde bağıl hava nemi hesaplanır. En ilkel biçiminde bir nem kurutma cihazı, çevreleyen nemi yoğunlaştırır, suya dönüştürür ve nemini alır.

Nem Kurutma Cihazları Nasıl Çalışır?

Nemi kurutmak için üretilen nem kurutma cihazının çalışma prensibi oldukça anlaşılır ve basittir. Bu cihaz elektrik akımı sayesinde çalışır, çalışmayı gösteren led ışıklar vardır. LED’ler sadece bir aktivite göstergesi olarak yanmaz. Aynı zamanda gereğinden fazla olduğu durumlarda cihazın su deposunu boşaltmak için öncü olarak yanma işlevi görür. Cihazın toplam su deposu kapasitesi 500ml’dir. Cihaz, depo dolana kadar çalışmaya devam eder. Depo dolduktan sonra taşma gibi durumları önlemek için cihazın güvenlik sistemi devreye girerek üniteyi durdurur.

Nem Kurutma Cihazları Verimli mi?

Bakım gerektirmeyen nem kurutma cihazları kullanılmadığı takdirde, ortamdan uzaklaştırılması gereken nemin doğal koşullarda kurutularak kurutulması cihazın kullanıldığı duruma göre daha uzun sürer , birçok soruna neden olur. Bu nedenle nem alma cihazlarının kullanımı son derece önemlidir ve gerekli süreler için istenilen etkiyi getirir.

Güvenilir Nem Kurutma Firması

TROTEC firması bu alanda kendini kanıtlamış güvenilir bir firmadır. Kullanıcıların yorumlarının da gösterdiği gibi memnun kalınan Trotec markası bu sektörde kendini kanıtlamayı başarmış, piyasasında fark yaratarak ilerlemeye devam eden bir firmadır.

Nem Alma Cihaz Fiyatları

Nem alma cihazı cihazları boyut işle, taşınma asılma ve sabit gibi çok seçeneklerde bulunmaktadır. Ne için kullanacağınıza karar verip fiyat araştırması yapmanızı tavsiye ederiz. Cihazın fiyatları ortalama 1.000-15000 tl arasında değişkenlik göstermektedir. Cihazı aldıktan sonra kullanım kılavuzunu okuyup istenilen şekilde kullanmanızı tavsiye ederiz, kullanım kılavuzu sayesinde cihazınızın ömrünün daha uzun soluklu olması sizin yararınızadır.

Genel Kültür