Ligin En İyi 8 Takımından Biriyiz

Ligin En İyi 8 Takımından Biriyiz

Ligin En İyi 8 Takımından Biriyiz

Ligin en iyi 8 takımından biriyiz.” Bu sözler Kayserispor Başkanı Ali Çamlı’ya ait. 3 haftadır kaybettiklerini dile getiren başkan bununla birlikte morallerini hiç bozmadıklarını da ekliyor. Nedeni ise ligdeki diğer 7 takımla birlikte ligin üst kalitesinde bir takım olduklarına inanıyor. Uzun yatırımlar ve kadro yapılanması sonucu elde edilen başarının kolay kazanılmadığını ve 3 haftalık bir performansın da bu başarıyı etkilemeyeceğine inanan başkan ilerleyen maçlarda çok daha iyi sonuçlar alacağına inanıyor. Kayserispor’un gelecek maçlarda çok daha iyi bir performans ortaya koyacağına inanan tecrübeli başkan, hem bu yılı çok iyi bir yerde bitirmek istediklerini hem de gelecek yıllarda üzerine koyarak devam edeceklerine inanıyor. Kayserispor taraftarları da oynanan futboldan ve takımın gidişatından son derece memnun. Şu an itibariyle 26 puanla ligde 8. sırada yer alan Kayserispor alacakları seri galibiyetler ile birlikte ilk 5 içine girme potansiyeline sahip. Kayserispor maçları Joybet tv ile ekranlarınızda.

Kayserispor her yıl lige renk katan takımlar arasında bulunuyor. Oynadıkları futbol ile birlikte sahip oldukları büyük taraftar kitleleri sayesinde maçların çok renkli geçtiği bir futbol şehri olarak karşımıza çıkıyor. İyi bir kadro kurulması ile birlikte stadın hızlı bir şekilde dolduğu görülürken, Kayserispor taraftarı artık daha üst sıralarda boy göstermek istiyor. Ani gelen başarıların ardından kötü giden sezonlarla baş başa kalan kulüp bu durumu değiştirmek istiyor. Bu konuda yapılması planlanan ilk hareket ise istikrarlı bir takım ve teknik heyet oluşturmak. İstikrarın sağlanması ile birlikte her geçen yıl takım kalitesini artırarak adım adım yukarılara oynayan bir takım oluşturmak.

Ligin Favorileri Galatasaray ve Fenerbahçe

Bu yıl şampiyon olması muhtemel iki takım ön plana çıkıyor. Ligin favorileri Galatasaray ve Fenerbahçe olurken son oynanan maçlar ile birlikte Galatasaray’ın psikolojik üstünlüğü ele geçirdiği görülüyor. Fenerbahçe ise yapacağı yıl içi transferler ile birlikte eksiklerini kapatmak istiyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, taraftarın büyük tepkisini çekiyor. Taraftarlar şampiyonluk beklerken Ali Koç’un daha kariyerli ve takıma direkt olarak katkı sağlayacak oyuncuların transfer edilmesini istiyor. Takımda bulunan ruhtan memnun olmayan taraftarlar birçok mevkide sorun olduğunu düşünüyor. Özellikle Osayi ve Altay’dan memnun olmayan taraftar bu alanlara yeni transferler istiyor. Jorge Jesus da bu oyunculardan memnun olmadığını ve Ferdi’yi sağ bekte oynatmak istediğini bildirmiş. Bu durumda Fenerbahçe’nin bir sol bek transferine ihtiyacı var.

Fenerbahçe’de defans hattının her maçta bol pozisyon veriyor oluşundan dolayı düğmeye basıldı. İlk adım olarak Adana Demirspor’dan Samet Akaydın transfer edildi. Bunun yanı sıra bir sol bek transferi de bekleniyor. Adı geçenler arasında Antalyasporlu Bünyamin Balcı bulunuyor. Fenerbahçe’nin Bünyamin Balcı ve Haji Wright transferlerini aynı anda sonlandırması bekleniyor. Galatasaray’da ise hedef sol bek transferi. Kaliteli bir kadroya sahip olan sarı kırmızılılar sol bek mevkiinde de oldukça kaliteli bir ayak görmek istiyorlar. Bu konuda çalışmaları yürüten yönetimin kısa süre içerisinde sol bek transferini açıklaması bekleniyor.

Beşiktaş Sessiz Bir Şekilde Yükseliyor

Şenol Güneş’in tekrar takımın başına gelmesi ile birlikte çıkış yakalayan Beşiktaş sessiz bir şekilde yükseliyor. Yönetim tarafından takıma yapılacak takviyelerden sonra çok daha fizik gücü yüksek olan bir takıma dönüşmesi beklenen Beşiktaş planlandığı gibi gittiği takdirde 5-6 haftalık sürenin ardından şampiyonluk yarışına girmesi bekleniyor. Şenol Güneş ise kendisine söz verilen takviyelerin yapılmasını istiyor. Yönetim elini hızlı bir şekilde tutarak ilk olarak Aboubakar transferini noktalamak istiyor.

Spor