Kripto para piyasalarındaki dalgalanma devam ediyor

Kripto para piyasalarındaki dalgalanma devam ediyor

Son dönemde kripto para piyasaları hayli dengesiz bir hal aldı. Normal şartlarda da piyasa çok dengeli değildi. Fakat belli eğriler vardı. Bu eğriler doğrultusunda iniş çıkışlar sürece yayılıyordu.

Şimdilerde ise bir gün düşen bir kripto para ertesi gün iki katı değer kazanabiliyor. Ya da tam dersi bir durum da söz konusu olabiliyor. Arz olacağı için düşmesi beklenen kripto paralar aksi bir şekilde yükselişe geçerken, proje tabanlı güncellemeler alan kripto paralar ise değer kazanacağı yerde değer kaybediyor.

Kısaca özetlememiz gerekirse kripto para piyasaları şu sıralar iyiden iyiye dengesizleşmiş durumda. Peki önümüzdeki süreçte neler olacak?

Hatırlanacağı üzere BTC geçtiğimiz günlerde 60.000 dolar seviyesini geçerek yeni rekora imza atmıştı. Sonrasında ise 53.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

ABD’den gelen faiz açıklamasının ardından BTC tekrardan yükselişe geçti. Dün 60.000 dolar seviyesini zorlayan BTC, bu haber yazıldığı sıralarda 59.000 dolar seviyesinde işlem görüyordu.

Faiz kararının akabinde en çok değer kazanan kripto paralardan birisi de ADA’ydı. ADA 1.42 dolar seviyelerine kadar çıktı. Bir ara piyasa hacmi açısından 6. sıraya kadar gerileyen ADA bu yükselişle birlikte tekrardan 3. sıraya çıktı. Şu sıralar ADA, ETH’nin ardından en büyük 2. altcoin durumunda.

Kaynak: blogalani.com

Teknoloji