Kan Alma Koltuklari

Kan Alma Koltuklari

KAN ALMA KOLTUKLARI

Hastanelerde, kliniklerde bulunan kan alma koltukları, kan alam işlemi için en uygun şekilde dizâyn edilir. Günümüz de bunlar da oldukça çeşitlilik gösterir. Portatif olanları, otomatik ayarlanabilenleri, Hidrofilli olanları ve motorlu olan kan alma koltukları ve daha birçok çeşidi bulunmaktadır. Hastanelerde daha çok rastlayacağımız bu koltuklar diğer koltuklardan farklı malzemeler ile üretilir bu koltukların özellikleri ve yapı malzemeleri hakkında aşağıda bilgiler verdik.

Kan Alma Koltuklarının Özellikleri

Anti bakteriyel, toz ve kir tutmayan dış malzeme ve boya kullanılarak yapılır. Bunun sebebi gün içinde belki yüzlerce kişinin oturup kalktığı bu koltukların bakteriler açısından yuva oluşturabilecek yerler olmasıdır. Sırt ve ayak kısmı hareket edilebilir bu şekilde yapılmalarının sebebi hastaya otururken rahat bir pozisyon sağlamaktır. Hareket ettirilebilir ve yükseltilebilir kollarınızı sabitleyebileceğiniz ekleri bulunmaktadır. Buda kan alma işlemi için kolunuzu doğru pozisyona getirmeniz için yapılmıştır. Bunlar dışında günümüzde kan alma koltukları için yanmaz malzemeler kullanılır.

Kan Alma Koltuklarının Fiyatları:

Piyasada birçok firma, şirket, kurum ve internet sitesi üzerinden bu koltuklara erişmeniz mümkündür. Burada da fiyatı kullanılan malzemenin yapısı, tercih edilen marka ve bu koltukların özellikleri etkili olmaktadır. Son çıkan modeller de de fiyatlar daha yüksek olabilmektedir. Bunun dışında kan alma koltukları için fiyatlar 500 Türk lirasından başlayarak 5 bin Türk lirasına kadar çıkabilmektedir.

Genel Kültür