Galatasaray’da Sahada Kritik Hafta

Galatasaray’da Sahada Kritik Hafta

Galatasaray’da Sahada Kritik Hafta

Libero cephesi için Grillitsch ile anlaşamayan Cim Bom, bu hafta tekrar temasa geçecek. Avusturyalı oyuncu yoksa rota Diawara’ya döndürülebilir. Ayrıca Amiri’nin transferi tamamlandı. Teknik direktör Okan Buruk, transfer çalışması için bu orta sahayı tamamlamaya büyük önem veriyor. Aslan daha önce orta pozisyon için Sergio Oliviera’yı almıştı. Daha sonra odak, forvet, libero ve ofansif bir orta saha oyuncusunun transferidir. Florian Grillitsch özellikle ön libero için büyük ilerleme kaydetti. Mali sorunlar nedeniyle canlı maç izle Fiorentina ile anlaşma sağlayamayan Avusturyalı ile görüşmeler engellendi. Daha sonra katılan Brighton da transferden çekildi. Şimdi birkaç İspanyol kulübü aktif. Ancak Galatasaray bu transferden önce geri adım atmadı.

Alternatif Oyuncu Belli Oldu

En başından beri, Red Devils yılda 1,5 milyon avro teklif etti. Şimdi bu rakamın 2,25 milyon avroya çıkacağı tahmin ediliyor. Transfer olmazsa rota İtalya olacak. Roma’nın yıldızı Amadou Diawara ile temas yenilenecek. Öte yandan Nadiem Amiri, hücum eden orta saha oyuncusu transfer edilince Galatasaray’a gelmeye ikna edildi. Hafta boyunca Alman futbol kulübü Bayer Leverkusen ile ikna edici turlar başlayacak.

Abdülkerim’in İlk Maçı

Galatasaray’dan Okan Buruk’u transfer ettikten sonra takıma ilk katılan Abdülkerim Bardakçı ilk maçına çıktı. Tecrübeli oyuncu, Sturm Graz karşısında 87 dakika sahada kaldı. Abdülkerim Bardakçı’nın uyum süreci ortada.

Sergio Oliveira

Galatasaray’ın ilk yurt dışı transferi dün gerçekleşti. Sarı-Kırmızılılar, Porto’dan Sergio Oliveria’yı aldıklarını resmen açıkladı. 30 yaşındaki orta saha oyuncusu ile 4 yıllık sözleşme imzalandı. Kamuyu aydınlatma platformu ile Süper Lig devleri tarafından yapılan açıklamada, Porto’ya 3 milyon euro transfer ücreti ödeneceği duyuruldu. Sarı-kırmızılı futbolcu, Portekizli yıldız için yılda 2 milyon 750 bin euro ödeyecek.

Oliveira’dan Dikkat Çeken Vurgu

Sarı-kırmızılı formanın yeni transferi taraftarium24 Sergio Oliveira, sözleşmenin imzalanmasının ardından kulüp televizyonunda açıklamalarda bulundu. Başarılı orta saha oyuncusu, “Başkanımıza ve bu transferin gerçekleşmesi için canla başla çalışan herkese ve Avrupa’nın fatihi olarak anılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Burada Galatasaray’ın ait olduğu yere gitmesine yardım edeceğim. Kanımın son damlasına kadar savaşacağım. Şampiyon olacağımıza eminim” dedi.

Spor