Fenerbahçe Yeni Hocası Jorge Jesus Un Geliş Tarihi Belli Oldu

Fenerbahçe Yeni Hocası Jorge Jesus Un Geliş Tarihi Belli Oldu

Sarı lacivertlilerin, dünyaca ünlü teknik direktör Jorge Jesus’a imza attırmaya hazırlandığı söyleniliyor. Fenerabahçeliler, Portekizli teknik direktörün ne zaman İstanbul’a ayak basacağını merak ediyordu. Jorge Jesus’un İstanbul’a geliş detayları belli oldu. Detaylar şöyle açıklanıyor ;

Fenerbahçe, uzun süren teknik direktör özlemine son vermeye hazırlanıyor ve Sarı lacivertliler, İsmail Kartal’ın oldukça iyi giden teknik direktörlük serüvenine karşın, dünyaca ünlü bir hocayı takımın başına getirmek istiyordu. Fenerbahçe, geçtiğimiz ocak ayında Alman teknik direktör Löw ile görüşmelerde bulunmuş ancak Alman hoca ile ortak bir karara varamamışlardı.

Löw’ün istediği yüksek bonservis nedeniyle anlaşma sağlanamazken gözler Jorge Jesus’a dönmüştü.Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Portekiz Cumhurbaşkanı ve Jorge Jesus’un olduğu o meşhur fotoğraf her şeyin başlangıcı oldu.Jesus’un bir dönem Flamengo’ya da gidebilme olasılığı olmuş ancak Brezilya temsilcisi, Sousa ile yola devam etmeye karar vermişti. Bununla megapari beraber Fenerbahçe, Jesus için görüşmelerini sıklaştırmıştı. Jesus ve yardımcılarına toplam ödenecek miktar, Fenerbahçe’ye 7 milyon Euro ayarında olacaktı.Bununla beraber, teknik direktör aşamasında sona gelindi.Jorge Jesus’un Türkiye’ye geliş tarihi de belli oldu.Jorge Jesus’un 31 Mayıs Salı gecesi İstanbul’a ayak basacağı belli oldu. Bununla beraber Jesus’un, 2 yardımcısı ve 1 avukatı ile beraber yolculuğunu devam ettireceği duyuruldu. Jorge Jesus, Fenerbahçe ile 1+1 yıllık sözleşme imzalayacak.Sarı lacivertlilerin, Jesus ile beraber forvet transferi ve diğer eksiklikler konusunda da önemli adımlar atacağı gelen bilgiler arasında.

Spor