Estetiksiz burun küçültme teknikleri

Estetiksiz burun küçültme teknikleri

Burnunuzdan rahatsız oluyor ancak estetik ameliyata sıcak bakmıyorsanız daha pratik bir yolla burnunuzun görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Basit birkaç makyaj hilesiyle küçültebilirsiniz. İşte her burun şekline göre makyaj teknikleri.

Burun kontürü için ihtiyacın olan makyaj ürünleri:

– Aydınlatıcı pudra

– Ten renginin en az bir ton daha koyusu olan bronzlaştırıcı pudra

– İnce ve dolgun uçlu 2 tane makyaj fırçası

Kemerli burunlar için kontürleme tekniği:

Burnun kemikli bir yapıya sahipse, kontürleme tekniği ile burun çıkıntını gizleyebilirsiniz. Göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan kısmı bronz pudra yardımıyla gölgelendirin. Pudranın doğal görünmesi için yumuşak makyaj fırçası yardımıyla iyice dağıtmalısınız. Elmacık kemiklerinin olduğu bölümü ise bronz allık ile gölgelendirmelisiniz.

Uzun burunlar için kontürleme tekniği:

Burnunun uç kısmına mat bronzlaştırıcı sürerek kontürlemeye başlayabilirsiniz. Ardından da burun kemiğinin üzerine aydınlatıcı bir pudra uygulamalısınız. Derinlik kazandırmak için de göz kapaklarına hafif far uygulaması yapabilirsiniz.

Geniş burun delikleri olanlar için kontürleme tekniği:

Burun deliklerini küçük göstermek için deliklerin üzerine bronz pudra uygulayıp fırça ile dağıtmalısınız. Daha sonra kaşlarının başlangıç noktasından başlayıp burun deliklerine kadar gölgeleme işlemi yapmalısınız. Allığını uygularken elmacık kemiklerini de çok keskin göstermemeye dikkat etmelisiniz.

Geniş burunlar için kontürleme tekniği:

Geniş bir burun yapın varsa, burnunun iki yanına fırça ile kapatıcı uygulamalısınız. Burnun üst bölümüne ise aydınlatıcı pudra sürebilirsiniz. Daha sonra kapatıcı ve pudrayı yumuşak fırça yardımıyla ile dağıtmalısınız.

Kaynak: tekicerik.com

Moda ve Yaşam